צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אישורי מערכות כיבוי אש למנדפים

 
אם אתם מתכננים להקים מסעדה, אתם בוודאי יודעים שאתם צריכים להתקין בה מערכות כיבוי אש, מנדפים ומערכות כיבוי אש למנדפים, קודם כל על מנת להפחית עד למינימום האפשרי את סיכון הפגיעה מאש עבור העובדים והאורחים, אולם גם על מנת שתוכלו לקבל אישור פעולה למסעדה שלכם.יש לא מעט אישורים שתצטרכו לקבל, לרבות אישור מעבדה מוסמכת למערכות ספרינקלרים, אישור מעבדה מוסמכת על התקנת מערכת גלאים וכיבוי ללוחות חשמל, על התקנת מפוח תקין לשחרור עשן ואישורים נוספים, שאחד מהם הוא אישור לפעולתם התקינה של המנדפים.במאמר זה נתמקד באישור הנדרש לפעילותה התקינה של מערכת כיבוי אש למנדפים, שכן מדובר באישור חשוב מאוד שבלעדיו המסעדה שלכם לא תוכל להתחיל לפעול.מערכת זו נדרשת לקבלת אישור העסק של המסעדה שכן מנדפים חשופים מאוד לדליקות, בגלל השמנים והכימיקלים הדליקים שהם מכילים.
 

אישור להפעלת מערכות כיבוי אש למנדפים למסעדות

 
על מנת לקבל את האישורים הנדרשים יש לפעול על פי השלבים הבאים:

• ביצוע בדיקת התאמה לתקן NFPA לכיבוי אוטומטי למנדף, כולל התראות לניתוק ברז גז חשמלי ולמערכת גילוי עשן.
• לאחר ההתקנה יש להמציא אישור אינטגרציה בין מערכת הכיבוי לשאר מערכת כיבוי הגז, לרבות מערכת גלאי העשן, מערכת גלאי דליפת הגז וברז ניתוק הגז.
• אחת לשנה יש להגיש אישור על ביצוע בדיקה שנתית ופעולה תקינה של כל המערכות לגילוי ולכיבוי אש ועשן.
• יש להמציא אישור לגבי ניקוי ארובות המנדפים על פי תקן 1001 – שחרור עשן. את האישורים להפעלת מערכות כיבוי אש למנדפים יש לקבל מהנציגים של שירותי הכבאות וההצלה.

יש חברות המשווקות מערכות גילוי אש למסעדות, אשר מספקות שירותי התקנה, תחזוקה ותיקון למערכות, וחלק מהן מוסמכות לספק גם את האישורים הנדרשים.
 
אלפיין סיסטמס מתמחה בשיווק מערכות כיבוי אש למסעדות בכלל ומערכות כיבוי אש למנדפים בפרט. החברה משווקת מערכות מתקדמות מתוצרת החברות המובילות בעולם, ומספקת שירותי תחזוקה ותיקונים בהתאם לנדרש.
לקבלת מידע נוסף אודות מערכות כיבוי אש למנדפים ואודות הדרך הטובה ביותר להשגת האישורים –
צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.