אחת הסכנות החמורות והמשמעותיות שמעסיקה את האנושות היא סכנת אש. שריפה עלולה לפרוץ בכל מקום, כל שטח ומבנה. היא מתלקחת חיש קל ומהר מאוד מוציאה את המצב מכלל שליטה. שריפה עלולה ליצור מצב שבו הנזק היה חמור, הן ברכוש והן בנפש, ועל מנת להפחית את נזקי האש משתמשים כיום במערכות כיבוי אש. מערכת כיבוי אש אמורה לפעול גם בשלב של זיהוי וגילוי עשן,
כל מערכת כזו מכילה גלאי עשן, ספרינקלרים וגם חיבור גלגלון כיבוי אש.

מערכת גילוי אש וחברות הביטוח


מלבד לנחיצות הרבה שיש למערכות כיבוי אש ובתוכם גלגלון כיבוי אש, חשוב להזכיר כי מדובר על דרישות בסיסיות של חברות הביטוח. הללו מפרטות את דרישות הביטחון על מנת לתת מענה בטיחותי וכיסוי מלא בהתאם לצורך. זו סיבה חשובה מספיק כדי להביא את בעלי המבנים לפעול בדיוק נמרץ לפי התקנות, ולעשות כל מאמץ לשמור על מערכת כיבוי אש תקינה. כזו שזמינה לשימוש בעת הצורך. העונה בדיוק נמרץ על כל הדרישות המפורטות של חברת הביטוח.

גלגלון האש והחיבור שלו


גלגלון האש הוא אחד האביזרים הנחוצים והחשובים ביותר. הוא משמש כנקודת מים לשימוש על ידי גורם אנושי שמעוניין לכבות את האש שפרצה בעזרת זרם של מים. גלגלון אש הינו צינור גומי באורך של עשרות מטרים, בהתאם לגודל השטח הקיים. לגלגלון מזנק איכותי וטוב וכן חיבור לזרם מים מספק. כדי שגלגלון האש יוכל להועיל בעת חירום חשוב שהוא יהיה מחובר למקום הנדרש ובאופן בטיחותי ונכון.

האם יש מקום ייעודי לגלגלון כיבוי אש?


חיבור גלגלון לכיבוי אש מתבצע בתוך ארון פח, והוא צריך להיות מותקן בקצה תחתון של צינור אשפה מרכזי. כמו כן חובה להתקין אותו ליד מיכלי גז אם קיימים במקום. בכל מבנה יהיה צורך לבדוק לגופו של עניין מהן האפשרויות להתקנה, מבחינת נקודת המים הקיימת, מבחינת גודל השטח, מיקום מיכלי גז. כל זאת בהתחשב בנראות של המקום. נקודה שחשובה במיוחד בבתי מלון, אולמות אירועים וכדומה. בכל מקרה לגופו יש לבחון את המבנה ואת השטח בכללות, ולקבוע מהו המקום האסטרטגי בו נכון יהיה לחבר את הגלגלון לכיבוי אש. כאשר המטרה היא להצליח להפעיל זרם עז של מים בזמן אמת בלי לבזבז זמן יקר.

למה חשוב לחברו?


היות ויש לגלגלון תפקיד חשוב כל כך בתהליכי כיבוי, אי אפשר לזנוח אותו במקום בלי לחבר אותו כראוי. ראשית בגלל השימושיות שלו. אנחנו חייבים להיות בטוחים שבעת חירום הגלגלון יהיה מוכן לשימוש מידי. שהוא ימתין לנו במקומו כשיר ופעיל. מעבר לכך, חיבור הגלגלון קשור גם הוא להיבט של הביטוח. מה שמביא אותנו לחבר אותו כנדרש בלי לחשוב יותר מידי על התועלת. כי מה שאנחנו רואים לנגד עינינו זה את חברת הביטוח. את מקרי החירום כולנו מקווים שלא לפגוש לעולם.

מי מציע מענה בתחום גלגלון אש?


בתחום זה של התקנת מערכות כיסוי אש וגילוי אש פועלות חברות בעלות מומחיות בתחום, הן מציעות מענה ייעודי שכולל אספקת מוצרים הקשורים לתחום מיגון האש, התקנת מוצרים בשטח וכן בדיקות תקופתיות כנדרש על ידי חברות הביטוח. חברות אלו מכירות היטב את הכללים ואת הדרישות של החברות, וכמובן – את התנהגות האש ואת הפעולות הנחוצות על מנת להפחית את הסכנה ולמנוע התפשטות מואצת של שריפות במבנים.