תמונה ראשית מערכות כיבוי אש אלפיין סיסטמס

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר – השאירו אצלנו פרטים!

תקן 1596 בכיבוי אש

הניסיון מלמד אותנו, לצערנו הרב, ששריפות עלולות לפרוץ בכל מקום: בבית הפרטי, בבניין מגורים, בבניין משרדים ואפילו במפעלים גדולים. לכן ברור מדוע היום יש כבר תקנים מאוד ברורים בנושא, כמו למשל, ת"י 1596. חשוב להבין שכאשר מדברים על ת"י 1596 משנת 2010 למעשה מדברים על התקן הישראלי שעוסק במערכות שונות של כיבוי אש ובמתזים. המטרה של התקן ברורה: להגן על המבנה, על הרכוש ועל חיי האדם מפני שריפות. מדובר על תקן שלמעשה מכיל דרישות מינימליות שונות במצבים של כיבוי שריפות על ידי מערכות מתזים אוטומטיות, ספרינקלרים, להגנה מפני חשיפה לאש.

מה אומר בפועל תקן מספר 1596 לכיבוי אש?

ת"י 1596 מתייחס לכמה נתונים שונים. ראשית, כאמור, הוא עוסק במערכות אוטומטיות של מתזים לכיבוי שריפות. בתוך התקן ניתן לראות התייחסות לפרטים כמו:

  • הצורך לחבר את המערכת האוטומטית לכיבוי אש לרשת המים העירונית או הארצית
  • שימוש במאגר מים משות, ומרכזי למספר מבנים
  • התחזוקה של המערכות לאורך השנים

על אילו מבנים התקן מדבר?

יש לציין שהתקן הזה חל על מבנים שונים ומגוונים, כמו למשל: בניינים ציבוריים שונים, בנייני מגורים, מבני עסקים, חניונים, משרדים ועוד. חשוב להבין: התקנת מערכת ספרינקלרים מהווה תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק, ומשמעות הדברים היא שללא מערכת שכזו לא ניתן יהיה לקבל רישיון עסק במצבים שונים.

כמובן שכאשר מדברים על התקנה של מערכת ספרינקלרים מדברים על עבודה מקצועית לכל דבר ועניין. יש לבדוק את השטח, לבצע בדיקות של לחץ מים, להכין תכנית להתקנת המערכת, לקבל אישור על תכנית המערכת ועוד. לכן ברור מדוע מדובר על עניין מורכב וזה לא משהו שניתן לבצע ככה סתם לבד. יש אנשי מקצוע מובילים שעובדים בתחום הזה ואליהם צריך לפנות לצורך תכנון והתקנה של מערכות כאלה.

איך לבחור חברה מקצועית להתקנת מערכת ספרינקלרים?

מעבר לכך שצריך להתקין מערכת כזאת, חשוב, כאמור, לעמוד בכל אותם סעיפים של תקן 1596. זו הסיבה שבגללה צריך לבדוק היטב באיזו חברה מקצועית אתם בוחרים. אומנם לא חסרות חברות שעובדות בתחום כיבוי האש בישראל, אך רק חלק מהן עושות עבודה מספיק טובה ומקצועית.

לכן, במידה ואתם רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לצאת יותר מרוצים מהשירות עצמו, בדקו היטב שאתם פונים אל הטובים ביותר. מעבר לכך שיש צורך לעמוד בכל מה שקובע תקן 1596, יש גם משמעות למחירים ולשירות שתוכלו לקבל לאורך השנים. כאמור, צריך לבצע בדיקות תקופתיות למערכת הספרינקלרים ולכן, אם תוכלו לקבל את כל השירותים של התקנה ותחזוקה תחת קורת גג אחת, למה להתפשר על משהו אחר? כל התקנים שקשורים לכיבוי אש נכתבו אחרי ניסיון של שריפות, מניעת שריפות והתמודדות איתן ולכן החשיבות שלהם ברורה.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-944