תמונה ראשית מערכות כיבוי אש אלפיין סיסטמס

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר – השאירו אצלנו פרטים!

תקן 1928 – בדיקת מערכת ספרינקלרים

לאיזה מערכות ומכשירי כיבוי מתייחס תקן 1928?

בבואנו לדבר על תקן 1928 צריך להבין תחילה לאיזה סוג של מערכות וכלים הוא מתייחס. אנחנו רואים שבמסגרת התקן הזה יש התייחסות למערכות שונות כמו:

  • מתזים (ספרינקלרים)
  • זרנוקים
  • זקפים
  • מערכות מים-קצף
  • מערכות קבועות לריסוס מים

התקן עצמו נכנס לתוקף בשנת 1992 והוא למעשה מתייחס לדרישות המינימום הקשורות לבדיקות ולתחזוקה של מערכות כיבוי אלו.

מה כולל תקן 1928 למערכות כיבוי אש?

תקן מספר 1928, כאמור, מתייחס לאופן שבו צריך לתחזק את המערכות השונות לכיבוי אש. חשוב להבין שיש לא מעט סוגים של בדיקות שניתן לעשות למערכות הללו כדי להבטיח את תקינותן. יחד עם זאת, התקן לוקח בחשבון את הבדיקות המינימליות, שכן בסופו של דבר, הרעיון הוא להפוך את ההתקנה ואת השימוש במערכות לכזה שנגיש עבור כולם. לכן, כאשר רוצים לעמוד בתקנים, יש לבצע לפחות את דרישות המינימום המפורטות בהם. התקן מתייחס למגוון רחב של נושאים, כמו למשל:

  • מעברים לספרינקלרים (מתזים) ומערכות ריסוס.
  • פרטים שונים לגבי מכלולי זרנוקים שניתנים להשטחה ובצורה כזאת מסייעים בכיבוי אש.

התקן כולל התייחסות לא רק לתחזוקה של המערכות השונות, אלא גם לגבי תדירות הבדיקות. כלומר, בכל כמה זמן עלינו לבצע בדיקות למערכות המתזים כדי להבטיח שברגע האמת הן יפעלו כמצופה.

למרות שאנחנו חיים בעידן מודרני שנדמה שבו הכול נמצא בשליטה שלנו, בפועל ברור שהדברים לא כך. זו הסיבה שבגללה, אפילו אם אנחנו מודעים ואפילו אם אנחנו מנסים לעשות הכול כדי למנוע שריפות, לעיתים הן בכל זאת פורצות. יש הבדל כמובן בין שריפה שפורצת בלב יער ביום שרבי ובין שריפה שפורצת בבניין מגורים גדול או בבניין עם משרדים. הבעיה החמורה היא שכאשר מדברים על שריפה בבניין סגור, מפעל או כל מבנה אחר, הנזק עלול להיות כפול: נזק נפש ונזק לרכוש. לכן ברור מדוע, אחרי כל כך הרבה שריפות שכבר פרצו ברחבי העולם וגרמו לנזק נוראי, יש היום תקנים מאוד ברורים בנושא הזה.

לסיכום - תקן 1928

בין אם מדברים על תקן 1928 – בדיקת מערכת ספרינקלרים ובין אם מדברים על כל תקן אחר שקשור לכיבוי אש, המטרה תמיד זהה: למנוע את השריפה, להקטין אותה ולדעת כיצד להתנהל אם היא כבר פורצת. במקרה של תקן מספר 1928 מדברים על תקן שמתייחס לבדיקת מערכות ספרינקרים, שכן מדובר על מערכות בעלות תפקיד חשוב ואף מהותי בכל מה שקשור לכיבוי אש.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-944