תמונה ראשית מערכות כיבוי אש אלפיין סיסטמס

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר – השאירו אצלנו פרטים!

מערכות כיבוי אש למסעדות

אם אתם מתכוונים להקים מסעדה או שכבר הקמתם מסעדה ואתם מתחילים לאבזר אותה בכל הציוד הדרוש לקבלת אישור להפעלת העסק, אתם צריכים, בין היתר, למגן את המסעדה מפני שריפות. זאת משום שבכל מסעדה עושים שימוש בגז ובאש, והסיכון לפריצתן של דליקות הוא הרבה יותר גבוה מאשר במקומות בהם השימוש באש ובגז הוא לא כל כך אינטנסיבי. אז אלו מערכות כיבוי אש למסעדות אתם צריכים ומה התפקיד והיתרונות של כל אחת? כל התשובות במאמר שלפניכם.

גורמי הסיכון והמיגון עם מערכות כיבוי אש

על פי הסטטיסטיקה, שתי שריפות בשבוע פורצות במסעדות. זה לא מפתיע, שהרי במסעדות עושים שימוש אינטנסיבי מאוד באש. בגלל ההתנהלות התזזיתית של עובדי מטבח המסעדה, שצריכים לעמוד בקצב ההזמנות ולספק את המנות לאורחים כמה שיותר מהר, יכולות לקרות לא מעט תאונות, כמו השארת מגבת ליד האש, השארת אש דולקת ועוד. בחלק מהמסעדות מותקנות גם מערכות גז, שמהן יכולה להיות דליפה, ומכאן הדרך לשריפה קצרה ביותר.

מיגון עם מערכות כיבוי אש למסעדות

על מנת להפחית ככל שרק אפשר את הסיכון לפריצתה של שריפה, כמו גם על מנת לקבל אישור להפעלת העסק, חייב כל מי שמתעתד להיות בעל מסעדה, למגן אותה בצורה כזאת שתאושר על ידי שירותי הכבאות וההצלה בישראל. המערכות שצריכות להיות בכל מסעדה על פי החוק לרישוי עסקים הן:
• מערכת גלאי עשן – גלאים שמזהים עליית טמפרטורה ויכולים לספק התראה לבעלי המקום ולשירותי הכבאות. היתרון הגדול של הגלאים טמון בעובדה שהם מספקים את ההתראה בשלב יחסית מוקדם, כך שברוב המקרים ניתן להשתלט על השריפה במהירות.

• ספרינקלרים – מערכת מתזים שצריכה להיות מותקנת במטבח המסעדה. ברגע שהטמפרטורה במטבח עולה, מבחנות הזכוכית שאוטמות את מתזי המים מתנפצות בגלל נוזל שנמצא בהן ואשר מתפשט בחום, והמים ניתזים בלחץ גבוה אל עבר האש. במקרים רבים מים אלה מספיקים כדי לכבות את השריפה, ובמקרים אחרים הם תורמים מאוד במניעת התפשטותה.

• מטפים – מטפים לכיבוי אש ידני חייבים גם הם להימצא במסעדה, על מנת שיהוו גיבוי למערכות האוטומטיות, אם אלה מתקלקלות או לא מתפקדות מסיבה כלשהי.

מלבד מערכות כיבוי האש ומערכות גילוי אש, חייבים להימצא במסעדה גם מנדפים, שתפקידם לשאוב את העשן במקרי שריפות וכך למנוע מהאנשים הנמצאים במקום לשאוף אותו לקרבם. מכיוון שהמנדפים חייבים לתפקד בצורה תקינה, ומכיוון שגם הם יכולים לעלות באש כי הם סופחים גם שומנים ושמנים דליקים, חייבת להימצא בכל מסעדה גם מערכת לכיבוי אש במנדפים. מערכות כיבוי אש למנדפים למסעדות הן מערכות ייעודיות, המותקנות בקרבת המנדף. כשהחיישן הרגיש שלהן מזהה שפרצה במקום שריפה, המערכת משחררת נוזל מיוחד שיכול לכבות גם שמן שנשרף, וכך מכבה את האש במנדף. מערכות לכיבוי אש במנדפים כוללים גם ידית להפעלה ידנית, כך שבמקרה שהן לא מתחילות לפעול באופן אוטומטי – ניתן להפעיל אותן באמצעות הידית.

לסיכום – אם אתם מעוניינים להקים מסעדה, אתם צריכים לאבזר אותה בכל המערכות לכיבוי אש במסעדות שהוזכרו כאן, לרבות מערכות לכיבוי אש במנדפים. על מנת להבטיח את יישומן של כל המערכות הדרושות, אתם מוזמנים לפנות אל צוות המומחים של אלפיין סיסטמס מיגון אש, המתמחים בהתאמה מדויקת של מערכות הכיבוי למסעדות.

לקבלת מידע נוסף בנושא מערכות כיבוי אש למסעדות ומערכות לכיבוי אש למנדפים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

צרו קשר

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-944